Historie

Historické kořeny naší taneční skupiny sahají do roku 1977. Zpočátku se jezdilo na soutěže a zároveň se vystupovalo na plesech. Byla zde veliká snaha udržet tradici standardních a latinskoamerických tanců ve Znojmě, kterou začali a přiživovali manželé Kalinovi, tak i manželé Šimečkovi. Postupem času z toho začalo upadat a právě tehdy vznikla myšlenka členů tehdejší taneční školy vzít to do vlastních rukou. O několik let později tito nadšenci utvořili skupinu Single tak, jak ji dnes známe. Mnozí z nich fungují ve skupině dodnes.

Hlavní myšlenkou bylo obnovit na Znojemsku tradici společenského a sportovního tance a rozšířit své řady o nové členy. Touto myšlenkou Single žije od roku 2001. Do roku 2004 jsme byli pouhým seskupením, které se scházelo a společně trénovalo. V témže roce jsme se zaregistrovali na ministerstvu vnitra jako občanské sdružení a začali jsme nabírat další členy.

Hlavní trenérkou skupiny se posléze stala Renata Mrázová (dříve Odstrčilová), která je několikanásobnou mistryní ČR, dále semifinalistkou MS a Evropy. Ta již několik let pravidelně dojíždí na naše znojemské tréninky a každé léto vede „Singlácké“ taneční soustředění.

Zlepšená organizace, tréninky s Renatou Mrázovou a nábory nováčků začali přinášet ovoce - obzvlášť v poslední době. Objevují se nové soutěžní taneční páry a neustále si tak zlepšují svoji taneční prestiž. Aktuálně se náš nejlepší pár nachází ve skupině B ve standardních tancích.

Za svou historii jsme prostřídali spousty míst, kde jsme trénovali. Aktuálně však trénujeme v tělocvičně ZŠ Znojmo, náměstí Republiky 9 (za divadlem). Dále máme k dispozici sál v Hlubokých Mašůvkách, ve kterém mohou páry individuálně trénovat i několikrát týdně.

Dnes se taneční skupině daří plnit svoji vizi. Nabíráme nováčky a učíme tak lidi krásnému způsobu, jak trávit čas. Účastníme se ročně 30 až 40 plesů a jiných kulturních akcí, díky kterým roste počet členů a tím pádem i zájem o standardní a latinskoamerické tance. V neposlední řadě pořádáme vlastní taneční školu pro dospělé, aby si zájemci mohli připomenout svá středoškolská léta. Výjimkou není ani vlastní ples TS Single.